cs   en   

+420 777 299 906 info@s2studio.cz

S2 STUDIO logo
Řekněte nám cíl,
my vymyslíme cestu a povedeme Vás...

Jak se říká, čísla nelžou. V tomto případě jde o statistiky ohledně smartphonů, tabletů a internetu obecně. Z loňských studií vyplývá, že celých 50% uživatelů, kteří navštívili váš web, si jej prohlíželo ze svých mobilních přístrojů. A pokud nemáte tzv. responsivní web, je klidně možné, že až polovina potencionálních zákazníků se k vám už nevrátí. Proč?


Flexibilní a přehledné

Responsivní web je prostě řečeno “jednoduše přizpůsobivý web” pro jakékoliv zařízení. Ať už se jedná o tablet, smartphone, či čtečku, responsivní web se s tím dokáže vyrovnat. Umí flexibilně pozměnit velikost obrázků, řádkování textu i přizpůsobit odkazy produktů tak, aby si je pohodlně mohl prohlížet uživatel z jakéhokoliv zařízení. Zdá se vám to jako přepych? Pojďme se podívat na další statistiky z loňského roku.

Zatímco v roce 2013 se připojovalo pomocí mobilních zařízení měsíčně asi 3,7 milionů lidí, během loňského roku toto číslo přeskočilo 4 miliony. Systém Android od společnosti Google drží prvenství co se týče mobilních operačních systémů a je momentálně aplikován v 60 % chytrých zařízení. V polovině loňského roku využívalo mobilní přístroj 96 % české populace nad 16 let, samozřejmě ne všichni mají chytrý telefon s přístupem na internet, ale i tak se dá rozpoznat, že tato křivka rapidně vzrůstá.

Masivní nárůst mobilních zařízení

Analytická společnost Gartner vydala zprávu, že v roce 2013 se prodaly neuvěřitelné 2,3 miliardy mobilních zařízení, v roce 2014 toto číslo vzrostlo na 2,5 miliard a prognóza na rok 2015 je dokonce 2,8 miliardy. Co se týče důležitosti responzivního webu, pro mluví i čísla, která ukazují, kolik uživatelů bude v tomto roce prohlížet váš web pomocí mobilních zařízení. Zatímco v roce 2013 to bylo 10 %, o rok později už mluvíme o 50 % a v letošním roce 2015 se dá předpokládat další nárůst. Kam až? Toť otázka.

Responsivní web nabízí klientům několik věcí - nemusí se starat o otravné a zdlouhavé načítání, protože vše běží plynule. Není třeba neustále upravovat velikost obrázků a přejíždět z jedné strany obrazovky na druhou, když si chceme přečíst text, protože prostředí reaguje samo a intuitivně. Zkrátka a dobře, responsivní web je v této době nezbytné opatření, jak si zajistit přízeň klientů a především jejich spokojenost.

V dalším článku se dozvíte co by Vašemu webu nemělo chybět.


S2 STUDIO s.r.o.  je webové studio Českých Budějovic s více než 12 letou tradicíNavrhujeme, vytváříme a spravujeme www stránkye-shopyredakční systémyintranetové systémy, poskytujeme kompletní grafické práceinternetový marketing a SEO optimalizace. Navrhneme pro vás kompletní internetové strategie, aby vaše podnikání na internetu fungovalo dle vašich představ. Specializujeme se především na individuální realizace na míru. Zajistíme také kompletní tiskové služby a výrobu reklamy.

Naši kancelář naleznete na adrese Kněžská 26 (vstup z ulice Hradební), České Budějovice. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat a domluvit si osobní schůzkuStabilní zázemí, férový přístup, silně proklientská péče a mnohaleté zkušenosti, to je S2 STUDIO s.r.o., webové studio z  Českých Budějovic.

zpět