cs   en   

+420 777 299 906 info@s2studio.cz

S2 STUDIO logo
Share your desires,
we will find the way and guide you through...

Většina z nás denně vyhledává na internetu informace, mnoho z nás přímo ve virtuálním světě i nakupuje. Místo, kde takové nákupy probíhají, se označuje jako e-shop. Ať už je vaším momentálním bydlištěm Praha nebo České Budějovice, můžete si pořídit věci odkudkoli. Pro podnikatele je e-shop moderním prostředkem, jak o sobě dát vědět a pro dnešní obchodníky téměř nezbytná záležitost. Jak by ale měl správný internetový obchod vypadat? Na co nesmíme zapomenout?

Přehlednost a jednoduché ovládání nade vše

Klíčovou vlastností při správném a především úspěšném chodu e-shopu je SEO optimalizace. Více jsme o ní mluvili v předchozím článku. Ve zkratce se jedná o správné „seřízení webu“, kdy důležitou roli hrají klíčová slova, správně užité fonty a nadpisy a celková podoba vstupní stránky.

Podobně jako tvorba www stránek, i tvorba e-shopu sebou nese různá pravidla, která je třeba dodržet. Především se jedná o přehlednost a jednoduché ovládání. Orientace je pro návštěvníka velice důležitá. Ovládací prvky jako tlačítko domů nebo popis kategorií a sekcí webu by měly být dostatečně velké a viditelné na první pohled.

Nesmíme zapomenout ani na správný webdesign, který úzce souvisí s přehledností webu. Konkrétní podoba, kterou e-shop má, je právě stejně tak dílem programátora, stejně jako grafika a následně copywritera. Moderní nakupování a moderní business, to jsou synonyma pro eshop.

Autor: S2 STUDIO s.r.o., České Budějovice, 2015