cs   en   

+420 777 299 906 info@s2studio.cz

S2 STUDIO logo
Share your desires,
we will find the way and guide you through...

Google Chrome má zabudovaného Správce hesel, který nabízí uložení uživatelského jména a hesla kdykoliv se přihlásíte na webové stránky při použití Chromu. Uložená hesla jsou synchronizována s Vaším účtem Google a zároveň přístupná z jakéhokoliv zařízení, ve kterém jste přihlášeni.

Seznam hesel je dostupný přímo v prohlížeči

Google Chrome je dostupný na všech platformách, včetně iOS a Android telefonech, takže máte vždy přístup ke svým heslům. A to dokonce pokud používáte jiné prohlížeče, ať už Safari nebo Microsoft Edge, stále se můžete ke svým heslům dostat přes passwords.google.com.

Stačí se jít na zmiňovanou stránku, přihlásit se ke svému účtu a vualá – seznam hesel je před vámi. Z hlediska alespoň nějaké ochrany jsou hesla schovaná pod hvězdičkami. Stačí ale kliknout na ikonu zobrazení vedle příslušného řádku a heslo se objeví. Hesla se dají z listu odstranit, upravit je není možné.

Nejbezpečnější varianta je hesla neukládat

Vliv Googlu je i normálně velice znatelný, a to i když nemá přístup k veškerým vašim heslům. A z hlediska bezpečnosti je tu o důvod více, proč by měl uživatel povolit dvoufázovou ochranu svého účtu. Je zapotřebí nejen dostatečně silné heslo (což znamená kombinaci malých a velkých písmen a číslic), ale také autorizační SMS pro potvrzení telefonního čísla. Jakmile někdo zjistí přístup k vašemu účtu Googlu, není velká práce najet právě na stránku hesel a zjistit veškeré přihlašovací údaje. Případně stačí navštívit stránku s přihlášením, kde už jsou díky předchozímu uložení hesla veškeré údaje předvyplněné.

Nejbezpečnější varianta je samozřejmě žádná hesla neukládat. I když je to velice jednoduché, uživatel nemusí neustále vyplňovat údaje dokola, bezpečnost nade vše. Cokoliv se objeví v prostoru virtuálního světa může být pro některé lidi snadno dosažitelné. Google Chrome nabízí možnost hesla schovat, a to na stránce s nastavení synchronizace.  I tato varianta je ale bezpečná jen tak napůl. Pokud později změníte názor, je možné tuto akci restartovat do defaultního nastavení.

Zdroj: labnol.org

 S2 STUDIO s.r.o.  je webové studio Českých Budějovic s více než 12 letou tradicíNavrhujeme, vytváříme a spravujeme www stránkye-shopyredakční systémyintranetové systémy, poskytujeme kompletní grafické práceinternetový marketing a SEO optimalizace. Navrhneme pro vás kompletní internetové strategie, aby vaše podnikání na internetu fungovalo dle vašich představ. Specializujeme se především na individuální realizace na míru. Zajistíme také kompletní tiskové služby a výrobu reklamy.

Naši kancelář naleznete na adrese Kněžská 26 (vstup z ulice Hradební), České Budějovice. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat a domluvit si osobní schůzkuStabilní zázemí, férový přístup, silně proklientská péče a mnohaleté zkušenosti, to je S2 STUDIO s.r.o., webové studio z  Českých Budějovic.

 

back