cs   en   

+420 777 299 906 info@s2studio.cz

S2 STUDIO logo
Řekněte nám cíl,
my vymyslíme cestu a povedeme Vás...

Používáte Adobe Flash? Pokud ano, neváhejte s aktualizací. Systém napadli hackeři, vydírají lidi zaplacením výkupného za vlastní data!


Adobe Flash Player používá asi miliarda uživatelů

Adobe Flash Player je program z dílny Macromedia, který převzala společnost Adobe a započala s jeho úspěšnou distribucí. Tento systém umožňuje přehrávat animace a videa. Nejčastěji ho můžeme najít ve formě pluginu, který je součástí webových prohlížečů. Adobe Flash Player momentálně používá asi miliarda lidí. Program má spoustu verzí, které je možné nainstalovat napříč platformami včetně mobilních zařízení.

Hackeři požadují výkupné za vaše vlastní data

Ve starší verzi tohoto programu se vyskytla chyba, kterou okamžitě zneužili hackeři. Pomocí ní teď vydírají uživatele. Problém nastává v okamžiku, kdy uživatel vstoupí na podvodnou stránku, na které se nachází kód s programem. Ten se stáhne do počítače a zašifruje v něm různá osobní data. Uživateli je následně odepřen přístup k jeho datům a na scéně se objevují vyděrači, kteří požadují výkupné za znovu obnovení souborů.

Vir je v počítačovém světě označován jako „ransomware“. Nejlepší ochranou je za prvé nevstupovat na podezřelé stránky a nestahovat do počítače nic neověřeného. Ještě lepší cestu nabízí samotné Adobe, které doporučuje klientům aktualizovat starší verzi systému na novější.

zdroj: technet, fotografie „Adobe Flash Player - Universal Binary for Intel-based Macs“ od „Sander van Zoest“ licenována pod CC BY 2.0.


S2 STUDIO s.r.o.  je webové studio Českých Budějovic s více než 12 letou tradicíNavrhujeme, vytváříme a spravujeme www stránkye-shopyredakční systémyintranetové systémy, poskytujeme kompletní grafické práceinternetový marketing a SEO optimalizace. Navrhneme pro vás kompletní internetové strategie, aby vaše podnikání na internetu fungovalo dle vašich představ. Specializujeme se především na individuální realizace na míru. Zajistíme také kompletní tiskové služby a výrobu reklamy.

Naši kancelář naleznete na adrese Kněžská 26 (vstup z ulice Hradební), České Budějovice. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat a domluvit si osobní schůzkuStabilní zázemí, férový přístup, silně proklientská péče a mnohaleté zkušenosti, to je S2 STUDIO s.r.o., webové studio z  Českých Budějovic.

 

zpět